palkovics eb

Nagyszerű sikert ért el Palkovics Dávid, az Agrár- és Környezettudományi Kar hallgatója a Gyermek, Junior és Fiatal Fogathajtók Európa-bajnokságán. A Fiatal Póni Egyesfogathajtás kategóriában a 3. helyet szerezte meg kiváló versenyzéssel.

A magyarországi Kisbér-Ászáron 2018. augusztus 15-19. között megrendezett megmérettetésen 12 ország 82 fogathajtója mérte össze tudását. Dávid az első versenyszámban a díjhajtásban a középmezőnyben végzett, majd a következő napon fantasztikus teljesítménnyel harmadik lett maratonhajtásban. Az utolsó számban az akadályhajtásban sikerült megtartania a dobogós helyezést, amivel a magyar fogathajtó sport 100. érmét szerezte a Világ- és Európa-bajnokságok (a nemzetközi szövetség -FEI- által rendezett versenyek) történetében.

Szívből gratulálunk a kiváló eredményhez!