Sportág: Röplabda

Kar: Gazdaságtudományi Kar

Szak: Pénzügy- és Számvitel BSc

Sportolói életpálya rövid bemutatása:

Sportolói pályafutásomat még 1997-ben, 9 évesen kezdtem meg Nagybajomban, az általános iskolában, s azóta is a sport szerelmese vagyok. Nagyon sokat köszönhetek az akkori nevelő edzőmnek, Nagy Zoltánnak, hiszen a sportág alapjait tőle tanultam meg. Rengeteg korosztályos versenyre jutottam el, s a legtöbb tornán a csapattal felállhattunk a dobogó valamelyik fokára. Általános iskolai legjobb eredményem az Amatőr Országos Diákolimpia megnyerése, mely akkoriban nagy löketet adott arra, hogy tényleg érdemes folytatnom ezt a sportot a tanulás mellett, hiszen sikereket érek el vele. Ezeknek a sikereknek nyoma volt, hiszen a kaposvári röplabda csapat vezetője is felfigyelt rám, így a gimnáziumi éveim alatt is sok időt szántam arra, hogy röplabdázhassak. Az eredménye is meg lett, mert már 2004-ben szerepelhettem az akkori felnőtt NBI-es csapatban. Eleinte kisebb feladatokat kaptam, majd az idő előre haladtával beverekedtem magam a kezdő csapatba, s meghatározó tagja lettem a röplabda csapatnak. Ebben az időszakban lettem a serdűlő bajnokság ezüst érmese, ifjúsági bajnok, junior 2. hely, majd a felnőtt csapattal az 5. helyen végeztünk, ami a klub akkori eredményeinek legjobbjának számított. A sok szép szereplésnek köszönhetően bekerültem a korosztályos válogatottba, majd sportolói pályafutásomat Budapesten folytathattam. A fővárosban töltött éveim alatt lettem háromszoros Magyar Bajnok és kétszeres Magyar Kupa győztes. A tanulmányaim végeztével újból Kaposvárra kerültem, ahol az egyetem mellett továbbra is fontos szerepet tölt be az életembe a röplabda. Az egyetemi csapattal eddig háromszor szereztük meg a MEFOB bajnokságban az ezüstérmet, így az idei évben nem is lehet más célunk, mint az arany érem. A kaposvári felnőtt csapattal is szépen haladtunk előre a bajnokságban, 2019-es szezonban megszereztük az Extra Liga 5. helyét, mellyel a következő évben már nemzetközi porondon is játszhatunk. Szabadidőmben nyáron strandröplabdázom, mellyel a két időszak közt is aktívan pihenek. Egykori csapattársammal és legjobb barátnőmmel, Rák Rebekával a strandröplabda MEFOB bajnokságban már kétszer is sikerült felállnunk a dobogó legfelső fokára, így idén célunk, hogy bajnoki címünket megvédjük.