Életkor: 20 év

Kar: Agrár és Környezettudományi Kar

Szak: Lótenyésztő Lovassportszervező Agrármérnök BSc

Sportolói életpálya rövid bemutatása:

A lovaglást egészen kiskoromban, mindössze 4 évesen kezdtem és azóta meghatározza az életem.8 évesen már a versenysport kezdett érdekelni, de itt még csak póni kategóriában volt lehetőségem versenyezni. 2011-ben a Magyar Póni Klub Országos Bajnokságát megnyertem gyermek kategóriában. Még ebben az évben letettem a rajtengedély vizsgát is. Következő évben pedig már a Magyar Lovassport Szövetség díjugrató versenyein vettem részt és a Lovasakadémia Sport Club hivatalos versenyzője lettem. 2012-13-ban egy rutinos, idősebb lóval versenyeztem szép eredményekkel, viszont az utána követő évben egy baleset miatt új lóra volt szükségem, hogy tovább tudjam folytatni, valamint nagyobb magasságokon is indulni. Az ezt követő év a lovak próbálásával telt, hogy melyikkel tudnék a legjobban együttműködni. 2015-ben sikerült is egy ilyen lovat találni, egy temperamentumos kanca személyében, aki a mai napig a versenytársam. Hosszú idő volt, mire jól összeszoktunk,,mivel nem egy könnyen kezelhető ló, de a sok munka meghozta az eredményét. 2016-ban a Nyugat-magyarországi régió döntőjén már a 6. helyen zártunk ifjúsági kategóriában, ez biztató eredmény a jövőre nézve. 2017-ben részt vehettem a hazai rendezésű nemzetközi díjugrató versenyen a Mesterek Tornáján: CSI1. Itt a Bronze Tourban egy 8. helyet sikerült szerezni. Ebben az évben több országos versenyen, bajnokságban indultam és szerepeltem eredményesen. 2018-ban tavasszal életem első Grand Prix-ét 1 fával teljesítettem Bábolnán. Nyáron a szlovéniai Mariborban versenyeztem, ahol a fiatal lovas kategóriát megnyertem, a felnőtt mezőnyben pedig 6. helyezett lettem. Augusztusban a Korosztályos Championátuson az utánpótlás(U25) kategóriában egyéniben 3. lettem, a csapatbajnokságban pedig a 4.helyen végeztünk. Ősszel ezúttal sikerült megnyerni a Nyugat-magyarországi régió döntőjét is. Ezután egy kis pihenő következett, majd megkezdtük a felkészülést a fedettpályás szezonra. A téli időszakban is több országos versenyen vettem részt szép eredményekkel és sikerült kvalifikálni magam a meghívásos Fedettpályás Döntőre, amit hagyományosan Budapesten rendeznek a Nemzeti Lovardában és az ország legjobb lovasai vesznek rajta részt. A fiatal lovas kategóriában erős mezőnyben a 11. helyet sikerült megszereznem összesítettben.

Jövőbeni tervek, célok:

Szeretnék minél több lóval versenyezni, valamint több nemzetközi versenyen elindulni. Hazai szinten pedig a korosztályomban eredményesen szerepelni. Jelenleg is egy új, fiatalabb lóval dolgozok együtt, akiben látok lehetőséget és ezt szeretném kiaknázni, magasabb pályákra eljutni vele. Mostani lovammal pedig nagyobb szinten szeretném folytatni, célom a jövőben a felnőtt mezőnyben is helytállni. Leginkább a fiatal lovak kiképzése és versenyeztetése érdekel a továbbiakban ezzel is akarok foglalkozni. Valamint edzőként is szeretnék dolgozni, segíteni az utánpótlás kinevelésében.