Kaposvári Egyetem Sportnap

Verseny célja: A nap célja többek között, hogy ráirányítsa a figyelmet a sport fontosságára a felsőoktatásban és arra, hogy nemcsak a szellemi, de a fizikai felkészültség, edzettség is legalább ugyanannyira fontos a jövő értelmisége számára.

Verseny szervezője: Kaposvári Egyetem Sport Iroda

Versenyek időpontja, helyszínei: 2018. szeptember 20. 9:30-13:30 óráig Multifunkciós rekortán borítású pálya és környéke, Sportcsarnok, Konditerem, Füves labdarúgópálya

Verseny résztvevői: Kaposvári Egyetem hallgatói oktatói és kari munkatársai.

A verseny lebonyolítása: A sportnapon résztvevő karok hallgatói mérik össze tudásukat és erejüket. A versengésekért szerzett pontokat összesítve kapjuk meg a végső győztest. Minden versenyszám azonos súllyal szerepel az elszámolásnál, kivéve a váltóverseny, melynek eredményei dupla pontot érnek.

Díjazás: Sportáganként oklevél, a karok az összesített eredmények alapján kupában részesülnek.

Nevezés: Online az oldalon lentebbi linkeken. Jelentkezzetek a karok által összeállításra kerülő csapatokba 2018. szeptember 17-ig (hétfő).

Program:

• A Kaposvári Egyetem megújult sportlétesítményeinek ünnepélyes átadása – 9.00 óra
  • Közös bemelegítő futás, 9:30-kor
  • Konditerem nyílt nap, egyetemi fekvenyomó verseny, 10.00 – 15.00 között (az első 150 résztvevő a 4 hónapos bérletet kedvezményesen 6.000 Ft helyett 4.500 forintért válthatja meg ezen a napon), fiúknak 30 kg súllyal, a leányoknak 15 kg súllyal
  • Karok közötti sportversenyek, 9.30 – 12.30 között, a karok által benevezett csapatok részvételével az alábbi sportágakban:
    • Fiú kispályás foci (részvevők: 4 +1 csapat, max. létszám 12 fő fiú)
    • Leány röplabda (résztvevők: minimum 6 fő, max, létszám 12 fő leány)
    • Gólya méta (résztvevők: 10 elsőéves hallgató + 2 fő oktató, maximum 6 fiú)

Helyszíni koordinátor: Balogh József mesteroktató

Verseny időpontja, helyszíne: 2018. szeptember 20. 9:30-12:30 óráig a Sportcsarnokban

Sportági rendelkezések: A tornát hivatalos teremröplabda méretű pályán női, 224 cm-es hálómagasság mellett bonyolítjuk le. A hivatalos röplabda szabályok az irányadóak, melyek a www.hunvolley.hu weboldalon megtalálható.

Verseny résztvevői: Kaposvári Egyetem hallgatói. A kari csapatok résztvevői: minimum 6 fő, max. létszám 12 fő leány.

A verseny lebonyolítása: A mérkőzések két nyert 15 pontos játszmáig tartanak. A csapatok körmérkőzést játszanak. A végső eredményt a győzelmek száma adja meg. Eredmény azonosság esetén, az egymás elleni eredmény számít. Körbeverés esetén a nyert szettek, majd a vesztett szettek mennyisége számít.

Eredményszámítás: Helyezések alapján: 1. helyezés - 4 pont, 2. helyezés - 3 pont, 3. helyezés - 2 pont, 4. helyezés - 1 pont. A pontok mennyisége függ a nevetett csapatok létszámától.

Sportág: Karok közötti Férfi Futsal

Helyszíni koordinátor: Zsámbok István hallgató

Verseny időpontja, helyszíne: 2018. szeptember 20.  9:30-12:30 óráig Multifunkciós rekortán borítású pálya (Sportcsarnok mellett)

Sportági rendelkezések: Játékszabályok:

• Részvétel csak teremcipőben.
  • Játékidő: 1x 12 perc, futó órával. ( Sérülés esetén az óra áll.), mérkőzések között 5 perc pályára lépési idő van.
  • Sípszó után 4mp alatt el kell végezni a pontrúgást, amit a bíró kezét magasba emelve számolja a másodperceket
  • 5 csapatszabálytalanság után kisbüntető jár, amit a szaggatott (9 m) -ről kell elvégezni, a kapus pedig a 4 méteres vonalig kijöhet. Ezek után minden szabálytalanság után kisbüntető jár
  • Becsúszás nincs. ( Kivételt jelent ez alól a tiszta labdára csúszás, vagy egy átadásba való becsúszás)
  • Súlyos szabálytalanságokat a bíró 2 perces büntetést szabhat ki
  • Pálya borítása: rekortán

Verseny résztvevői: Kaposvári Egyetem hallgatói oktatói vagy kari munkatársai.  A kari csapatok összeállítsa: min: 5 fő

A verseny lebonyolítása: A csapatok körmérkőzést játszanak. Azonos pontszám esetén az alábbi sorrend dönt:
1. Több győzelem
2. Gólkülönbség
3. Több rúgott gól
4. Kevesebb kapott gól

Sportág: Gólya Várméta

Helyszíni koordinátor: Vönöczky Áron testnevelő

Verseny időpontja, helyszíne: 2018. szeptember 20.  9:30-12:30 óráig; Füves labdarúgópálya

Sportági rendelkezések: A vármétában két csapat játszik egymás ellen. Egy játszma során az egyik csapat először támad, majd a második játékban szerepcserével védekezik. Egy mérkőzés két játszmából (azaz összesen 4 játékból) áll, minden játék 3 percig tart.
A támadó csapat feladata, hogy a sportszer játékba hozásával (röplabda ütése) futás lehetőséget biztosítson tagjainak, a bázisok teljesítésével a célkarikába jutással pontokat szerezzenek.
A védő csapat feladata, hogy lehetőleg megakadályozza a támadók futását (pontszerzését), illetve kiejtse a futójátékosokat.
A támadó csapatot pénzfeldobással sorsolják ki.

Verseny résztvevői: Kaposvári Egyetem hallgatói oktatói vagy kari munkatársai. A kari csapatok résztvevői: 10 elsőéves hallgató +2 oktató, maximum 6 fiú

A verseny lebonyolítása: A nevezett csapatok létszámától függően egyenes kieséses vagy körmérkőzéses rendszerben bonyolítjuk le a versenyt.

Sportág: Karok közötti Sportvetélkedő

Helyszíni koordinátor: Szerb György, Szabó Eszter, Balogh József, Vönöczky Áron

Verseny időpontja, helyszíne: 2018. szeptember 20.  13:00-13:45-ig; Füves labdarúgópálya

Sportági rendelkezések: A csapatoknak váltóversenyen kell különböző akadályokat és feladatokat teljesíteni. Minden csapattagnak részt kell vennie a feladatokban. A feladatokat és szabályokat a verseny kezdetén ismertetjük.

Verseny résztvevői: Kaposvári Egyetem hallgatói oktatói vagy kari munkatársai. Csapatösszeállítás – 12 fő (vegyes csapatok, 6 fiú és 6 leány, minimum 2 oktató vagy kari munkatárs)

A verseny lebonyolítása: A nevezett csapatok körmérkőzéses rendszerben küzdenek meg.